CCY Ekspertiz

Konak Oto Ekspertiz

Bu sayfada Konak Oto Ekspertiz olarak sunduğumuz araç inceleme işlemlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Güvenilir Konak Oto Ekspertiz

Araç satın alacak kişiler için araçların temiz olması önemlidir. Fakat alıcılar tarafından bu durumun tespit edilmesi oldukça zordur ve doğru bir tespit yapılamaz. Satıcılar araçta bulunan bir kusuru gizleyebilir veya alıcı kişiye kusurun olmadığı söyleyebilir. Bu durumlarla aracın değerleri yükseltilir. Aracın temiz olup olmadığını hakkında en doğru bilgiye ulaşmak ve emin olmak için oto ekspertiz işlemi yapılması gerekir. Satıcının güvenini kazanmak ve aracın gerçek değerini tespit etmek için de ekspertiz işleminin yapılması gerekmektedir. Konak Oto Ekspertiz ile bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Konak Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz Nedir?

Yeni araç satın alacak kişiler alacakları araçları bir uzmana göstererek araçta herhangi bir sorun var mı? Yok mu? Diye öğrenmek isterler. Geçmişte araçta meydana gelen bir kaza, mekanik aksamda meydana gelen arıza veya değişen parçaları tespit etmek amacıyla bir uzman tarafından araca bakılmalıdır. Bu işlemlerin geneli oto ekspertiz olarak adlandırılır. Bu işlem sonucunda bir rapor hazırlanır. Rapor sayesinde kişi araç hakkında tüm detaylara ulaşır. Bu gibi işlemleri yapmak için Konak Oto Ekspertiz hizmeti veren firmamıza ulaşabilirsiniz.

Konak Oto Ekspertiz İşlemleri Hakkında

Oto ekspertiz, her türlü araç için uygulanan profesyonel bir test işlemidir. Bu işlemler genellikle ikinci el araçlar için değer belirlemek amacıyla yapılır. Satıcılar araçlarını satmak istedikleri zaman araç hakkında ayrıntılı bir bilgi vermemiş veya araçta değişim, darbe gibi işlemleri gizlemiş olabilir. Ayrıca satıcı tarafından bilinmeyen kusurlar da bulunabilir. Bu nedenden dolayı satılacak araçların temiz olduğundan emin olmak istediğinizde oto ekspertiz uzmanından yardım almanız gerekmektedir. Bu işlem sayesinde araç içinde ve dışında ne gibi sorunlar bulunduğu ve temiz olup olmadığı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Konak Oto Ekspertiz olarak işlemlerinizi profesyonel ekibimizle gerçekleştiriyor ve raporlayarak sizlere sunuyoruz.

Oto Ekspertiz İşlemleri Nasıl Yapılır?

Konak Oto Ekspertiz farkıyla sağladığımız işlemler hem alıcılar hem de satıcılar açısından önemlidir. Bundan dolayı eksperiz işlemleri ayrıntılı olarak nasıl yapılmalıdır soruna değinilmesi gerekmektedir. Yapılacak işlemlerden önce aracın temiz bir şekilde ekspere getirilmesi gerekmektedir. Kirli araçlarda boya kontrolü genellikle doğru sonuç vermez. Temiz araç geldikten sonra ilk olarak süspansiyon testi yapılır. Bu testle 4 tekerin süspansiyonları bilgisayarlı cihazlarla kontrol edilir.  Direnç kaybı var mı? Patlak olan bir bölge var mı, süspansiyonlar tam olarak çalışıyor mu tespitleri yapılır. 

Süspansiyon testi bittikten sonra test cihazı ile aracın fren sıkma durumları tespit edilir.  Fren sıkma değerine örnek vermek istersek 120 km hızla giden bir aracın fren yapması durumunda araç sağa veya sola doğru çekme yapabilir. Bu fren dengesinin 4 teker üzerinde eşit olması gerekmektedir. Bir tekerin diğerinden daha az fren yapması durumu aracın savrulmasına neden olur. Fren testinden sonra motor kondisyon testi olarak bilinen dynometre uygulanır. Motor kondisyon testi için araçlar lift yardımıyla kaldırılır. İlk önce motor bölgesinde veya aktarma organları olan bölümlerinde de darbe veya kırıklık olup olmadığı kontrolü yapılmaktadır. Yağ kaçağı gibi sorun tespit edilirse bu durum rapora yazılır. 

Dynometre işlemi ile araç motorunun son sınırları zorlanır. Bu zorlama sonucunda eğer bir deformasyon durumu meydana gelmişse tehlike oluşturabilir. Gerekli Kontroller Dyno  testi ile yapılır. Bu işlemden sonra araç lift üzerine tekrar alınır ve diagnostic testi yapılmaya başlanır. Bu test araç beyninin kontrol edilmesinde kullanılır. Test sonucunda arıza meydana gelirse bir kod ortaya çıkar ve bu çıkan koda göre rapor tutulur. Bu testlerin yanında el freni testi de yapılmaktadır.  Bu testler ile aracın tümkontrolleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır. 

Sol ve sağ frenlerin maksimum kuvvetlerinin ölçümü yapılarak fren şiddetine göre frenlerin yüzdeleri hesaplanır. Bu işlemler sonrasında aracın tüm güvenliği sağlanmış olur. En son tüm işlemler bilgisayara aktarılarak raporlanır ve kullanıcıya sunulur. Oto ekspertiz işlemi oldukça ince ve dikkat gerektiren detaylara sahiptir. Oto ekspertiz işlemi sırasında veya kullanıcı tarafından gözden kaçan bir işlem büyük tehlike oluşturabilir. Bundan dolayı Konak oto ekspertiz gibi deneyimli firmalardan yardım alınması gerekmektedir.

Oto Ekspertiz Raporları Hakkında Bilgi

Konak Oto Ekspertiz olarak araçlarınızı en ince ayrıntısına kadar inceleyip detaylı bir rapor hazırlıyoruz. Rapor içerisinde aracınızın kontrol edilen bölümlerini gösteren bir örnek bulunmaktadır. Maddeler halinde hazırlanan raporda her detay belirtilir. Bu işlem araçlarda güvenliği temsil etmektedir. 

Oto ekspertiz raporlarının belirli bir geçerlilik süresi bulunmamaktadır. Araç almadan önce veya satmadan önce bu rapora ihtiyacınız vardır. Bu rapora sahip araçların satış işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleşir. Aynı zaman da bu rapor araç alıcısı için de güven raporu anlamındadır. Oto ekspertiz raporlarının geçerlilik süresi yoktur fakat güncel olması her zaman önemlidir. Aracınızın ekspertiz raporu dışında Tramer sorgusunu da yapabilirsiniz. Bu sorgulamada araçlara ait bütün sigorta bilgileri veri halinde gözükmektedir. 

Oto Ekspertiz Avantajları Nelerdir?

Aracınıza yapılacak ekspertiz işlemi kullanıcıların göremeyeceği en ince ayrıntı ve detayları içermektedir. Bu detaylar arasında araç satın alırken klimanın çalışma durumunu görebilirsiniz. Fakat klimanın veya motorun üzerinde meydana gelmiş olumsuz bir durumu anlamak çok zordur. Bundan dolayı Oto Ekspertiz işlemleri ve raporu çok önemlidir. Konak Oto Ekspertiz hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve randevu talebi oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Karabağlar Oto Ekspertiz için tıklayınız. 

Whatsapp
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Yardıma mı ihtiyacınız var?