CCY Ekspertiz

Buca Oto Ekspertiz

Bu sayfada Buca Oto Ekspertiz olarak sunduğumuz araç inceleme işlemlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.
gaziemir oto ekspertiz

Güvenilir Buca Oto Ekspertiz Konumu

İkinci el araç pazarında genel olarak beyana dayalı bir pazarlık sistemi bulunmaktadır. Bu sistemde satıcının verdiği bilgiler ve alıcının uzmanlık bilgisi ön planda yer almaktadır. Sistem yeterli profesyonelliği kapsamadığından beyanlarda veya uzman bakışlarda eksikleri beraberinde getirmekte ve sonuçta mağduriyetleri arttırmaktadır. Mağduriyetlerin önüne geçmek amacıyla ikinci el oto alım satımı işiyle iştigal eden işletmelerde ekspertiz şartı getirilmiştir. Ekspertiz işlemleri genel olarak aracın değerinin tespiti, orijinalliğinin anlaşılması, aksamının düzgün çalıştığının kontrolü ve ileride yaşanabilecek masrafların bilinmesi esaslarına dayanır. Farklı aşamalardan geçirilen araçlar için çıkan sonuçlara göre bir rapor hazırlanarak sunulur. Buca Oto Ekspertiz tamamen bilgisayar destekli yaptığı çalışmalarla akılda soru bırakmayacak derecede titiz ve kesin sonuçlar çıkarmaktadır.

Buca oto ekspertiz
Buca oto ekspertiz

Buca Oto Ekspertiz Faydaları Nelerdir?

İkinci el araç alımlarında aracın özellikle kaportasında bir hasar olup olmaması aracın değerini belirleyen önemli bir unsur olarak bilinmektedir. Ancak sadece kaporta ustasına gösterilen bir araçta diğer aksamların bakılmaması sonradan oluşacak problemlerin bilinmemesine neden olacaktır. Motor aksamının, güvenlik donanımının, konfor işlevlerinin ve diğer parçalarının mevcut durumunu bilmemek büyük maliyetlerle karşı karşıya kalarak mağdur duruma düşülmesine neden olmaktadır. Buca Oto Ekspertiz profesyonel kadrosu ve bilgisayar destekli yapılan çalışmalarla aracın alıma uygun olup olmadığını tespit etmektedir. Oluşan rapor sonucunda alım satım işlemleri tamamen sizlerin inisiyatifine kalmıştır. Firmamızda ekspertiz aşamaları tarafsız ve bağımsız, işinde uzman bir kadro tarafından sağlanmakta olup en iyi hizmeti sunmak için çalışılmaktadır. 

Buca Oto Ekspertiz İşlemlerini Nasıl Yapıyoruz?

Oto ekspertiz işlemleri temel olarak 3 bölüme ayrılır. Aracın orijinalliğinin yani daha önce kaporta veya parçalarının bir onarımdan geçip geçmediğinin, değişime uğrayıp uğramadığının tespiti ve değerinin belirlenmesi ilk bölümdür. İkinci bölüm aracın mevcut durumunun değerlendirilmesi aşamalarından oluşur. Aracın aksamlarının uygun bir biçimde çalıştığı, performansının yeterli olduğu herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı tespit edilmektedir. Son bölüm ise aracın gelecekteki durumunun ortaya konulmasıdır. Aracın farklı aksamlarında oluşan hasar ve aşınmalar dikkate alınarak ileri zamanlarda oluşabilecek arızalar bu bölümde tespit edilir. Buca Oto Ekspertiz isteklerinize bağlı olarak her 3 bölümü ayrı ayrı değerlendirebilir veya ful ekspertiz seçeneklerinden faydalanarak tam bir incelemeden geçirebilir. Oto ekspertiz bölümleri kendi arasında farklı aşamalarda incelenmektedir. Değer tespiti, mevcut durum tespiti ve hasar oluşum tahmini farklı uzman kadro tarafından sağlanmaktadır.

CCY Buca Oto Ekspertiz
CCY Buca Oto Ekspertiz

Buca Oto Ekspertiz Aşamaları

Oto ekspertiz aşamaları kendi işinde uzman tarafsız bir kadro tarafından yapılmaktadır. Her aşamanın uzmanı farklı olabilmektedir. Bilgisayar destekli yapılan işlemler neticesi ekspertiz kısa sürede tamamlanarak rapor hazırlanabilmektedir. Genel olarak aracın durumu hakkında bilgi alabilmek için ayrı ayrı usta aramanıza gerek kalmamaktadır. Buca Oto Ekspertiz uzman kadrosu sayesinde aracın geçmiş, mevcut ve gelecek durumunu öğrenebilirsiniz. Tarafsız çalışma nedeniyle rapora istinaden güvenle araç alım ve satımı yapabilirsiniz. 

Kaporta ve Boya Aşaması

Aracınız teslim alındıktan sonra ilk olarak ruhsat bilgilerinin kontrolü sağlanır ve doğruluğu tetkik edilir. Daha sonra ise aracın dışını kaplayan kaporta teste tabi tutulur. Bilgisayar destekli test sonucu onarım, boya veya parça değişimi yapılıp yapılmadığı gibi sonuçlar ortaya çıkar. Bu aşamada parçaların model yılı dahi tespit edilebilmektedir. 

Alttan Görünüş Aşaması

Araç lift ile kaldırılarak alt aksamındaki kontroller sağlanır. Kaporta çürükleri ve paslanmalar, ön düzen ve hasar tespitleri, su ve yağ kaçakları olup olmadığı Buca Oto Ekspertiz uzman kadrosu incelemesi sonucu bulunmaktadır.

Lastiklerin Durumu

Güvenli bir sürüş için en önemli parçalardan biri lastiklerdir. Lastiklerin model yılı, aşınma payları ve yol tutuşları ile jantlar teste tabi tutulmaktadır. 

Yanal Kayma Kontrolü

Dingiller arası açıların uygun ölçülerde olup olmadığının test edildiği aşamadır. Aracın yol boyunca düzgün bir şekilde gidebilmesini amaçlayan testte dengelerin sağlandığından emin olunur. Herhangi bir sıkıntıda kayma derecesi ölçülmekte ve rapora eklenmektedir.

Frenlerin Kontrolü

Fren sistemi pedaldan başlayarak balatalara kadar uzanır. Ani ve yumuşak duruşlarda sistemin hangi kuvvetlerde tepkime verdiği ölçülür. Standart ölçülere uygunluğuna bakılır. Sapmalar rapor edilir.

Amortisörlerin Durumu

Özellikle hareket halindeyken olası ani yol bozuklukları gibi sarsılmalara karşı süspansiyon sisteminin dengede olması sürüş güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle süspansiyonların verdiği tepkiler ölçülerek dengeli olup olmadığı araştırılır.

İç Donanımların Kontrolü

Her araçta farklı olmakla birlikte iç kısımda yer alan klima, gösterge panelleri, koltuklar, döşemeler, medya sistemleri gibi aksamların kontrolünün sağlandığı aşamadır.

Aydınlatma Sistemi

Araç içi ve dışında bulunan aydınlatma araçlarının standartlara uygun bir şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. 

Motor Testi

Aracın en önemli yeri motor ve buna bağlı olan aksamlardır. Motorun ve yan aksamların mekanik testi Buca Oto Ekspertiz uzman ekibi tarafından gerçekleştirilir. Performans ve hasar durumları ölçülür.

Diagnostic Kontrol

Aracın elektriksel bağlantılarının kontrol edildiği test aşamasıdır. Özel cihazlar yardımıyla uzmanlar tarafından ölçülmektedir.

Dyno Testi

Motorun ürettiği gücün ne kadarının tekerleklere ulaştığının tespitinde kullanılan testtir. Arada oluşan kayıplar ölçülerek sıkıntı varsa nerede oluştuğu tespit edilebilir ve ekspertiz raporuna eklenir.

Buca Oto Ekspertiz Fiyatları

İkinci el araç alım satımlarında tarafsız ve uzman bir denetimden geçen araçlar tercih edilmektedir. Aracın her unsurunun kontrolü ve uygunluğu test edilerek rapor halinde sunulur. Ekspertiz bir değer tespitinden öte aracın sağlamlığının test edildiği bir işlemdir. Buca Oto Ekspertiz fiyatları farklı aşamaların incelenmesine yönelik oluşturulan paket fiyatlarla sunulmaktadır. Uygun ödeme koşulları ve avantajlarla verilen hizmetin detayları ile fiyat listemize ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Karabağlar oto ekspertiz için tıklayın.

Whatsapp
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Yardıma mı ihtiyacınız var?