CCY Ekspertiz

İzmir Oto Ekspertiz

Bu sayfada İzmir Oto Ekspertiz olarak sunduğumuz araç inceleme işlemlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

gaziemir oto ekspertiz

Güvenilir İzmir Oto Ekspertiz

Oto ekspertizi, 2. el araçların, geçmişte yaşadığı kazalar sonucunda meydana gelen parça değişiklikleri ve araçların mekanik aksamında bozulan noktaları detaylı bir şekilde inceleyerek, sonucunun rapor halinde sunulması işlemidir. En iyi İzmir Oto Ekspertiz hizmeti veren firmamız 2. el alışverişlerinizde sizlerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 

2. el araç alacak olan herkes ekspertiz raporunu inceledikten sonra aracı satın almalıdır. Aksi halde araç değerinin çok üstünde bir fiyata satın alınabilir. Ayrıca aracın yürüyen aksamında oluşan hasarlar sonucunda, aracı yeni alan kişi sürekli tamir işlemleriyle uğraşıp, ekstra para harcamak durumunda kalabilir. Bu bağlamda oto eksperiz raporunun son derece önem taşıyan bir rapor olduğu bilincinde hareket etmek gerekmektedir. Zaman kaybı ve maddi kayıp yaşamamak için İzmir Oto Ekspertiz yardımı almadan araç satın almayın.

izmir oto ekspertiz
izmir oto ekspertiz

Ekspertiz Raporu Oluşturulurken Hangi Noktalar İncelenmelidir?

Oto ekspertizleri, aracın tüm noktalarını detaylı bir şekilde incelemektedir. Bu detaylı incelemelerde araçların; boya, kaporta, mekanik alt düzen, iç- dış donanım, fren ve süspansiyon, kilometre ve motor performansı en ince ayrıntılarına kadar incelenir. Ayrıca motor, şanzıman ve turbo gibi önemli ve karmaşık sistemlerin testlerinin daha detaylı yapılması ve birkaç kez incelenmesi gerekmektedir. 

Araçlarda değişen parça olup olmadığı kontrol edilirken parçanın vidalı ya da vidasız olması durumuna da bakılmalıdır. Vidalı parçalar; ön çamurluklar, kapılar, kaput, ön ve arka tampon şeklindedir. Vidasız parçalar ise arka çamurluklar, marş biyel, iç kapı direklerinden oluşmaktadır. Vidasız parçalar değişirken yapışık olduğu diğer tüm parçalara da zarar verebilir. Örnek vermek gerekirse; arka çamurluk değişirken kesilerek çıkartılacak ve tavan, kapı direklerine ve taban sacına hasarlar verebilecektir. Tüm bu hasarların ve aracın her detayının en ince ayrıntısına kadar incelenmesi çok önemli bir noktadır. Ve tüm bu işlemleri profesyonel bir ekspertizin yapması hayati önem taşımaktadır. İzmir Oto Ekspertiz olarak alanında uzmanlaşmış ustalar ile araçlarınız için detaylı incelemeleri yaparak rapor hazırlamaktayız. 

En İyi İzmir Oto Ekspertizi Nelere Bakar?

En İyi İzmir Oto Ekspertiz 2. el araçları incelerken;

  • Araçta değişen, çıkma, yan sanayi ya da orijinal parça değişimi yapılmış mı diye bakmaktadır. Yapılmış ise ne gibi sorunlara ya da hasarlara sebebiyet vermiş ya da zaman içerisinde sebebiyet verebileceği kontrol edilmektedir. Araçların kaportasında, kaput, ön ve arka çamurluklar, tavan, taban, ön ve arka kapılar, bagaj kapağı ve kapı direkleri mevcuttur. Kazalar sonucu tüm bu parçalar değişebilir ya da tamir edilebilir.
  • Aracın kilometresi kontrol edilmektedir. Eğer aracın kilometresi yılına rağmen çok düşük ise kilometresi düşürülmüş olabilir. Bunu kontrol etmek şu şekilde mümkündür. Genellikle maliyeti yüksek olduğu için kilometre sıfırlanırken sadece gösterge paneli sıfırlanmaktadır. Ancak aracın motor beyni ya da benzeri yerler kontrol edilerek asıl kilometreye ulaşılabilmektedir.
  • Aracın tüm boyalı yerleri kontrol edilmektedir. Araç orijinal boyası dışında bir boyama işlemine maruz kalmış olabilmektedir. Bu durum aracın değer kaybına neden olmaktadır.
  • Motor aşınma ya da motor kaçak testleri yapılmaktadır. Aracın performansı düşük, buna karşın yakıt tüketimi yüksek ise bu durumda motor kaçak testi mutlaka yapılmalıdır. Piston, segman ve silindir duvarında aşınma olup olmadığının da kontrol edilmesi ile motorda meydana gelen aşınmalar test edilmiş olmaktadır.
  • Hava yastığı kontrolleri yapılmaktadır.
  • Araç içi kontroller yapılmaktadır. Araçta var olan, klima sistemi, gösterge paneli, silecek sistemi, farların ve iç lambaların aydınlatması, koltuklar, yer döşemesi, kapı döşemeleri, camların kontrol edilmesi sağlanmaktadır.
  • Lastikler ve jantların kontrollerine bakılmaktadır. Sürüş güvenliği, yol konforu ve tüm lastik ve jantların genel durumu değerlendirilmektedir.
  • Yanal kayma durumu kontrol edilmektedir. Araç seyir halindeyken tekerleklerinin yol üzerindeki hareketinin dengede olup olmadığına bakılmaktadır. Güvenli bir yolculuğun gerçekleşmesindeki en önemli etkenlerden biri bu dengenin sağlanmış olmasıdır.
  • Süspansiyon testi yapılmaktadır. Bu testin amacı aracın sağlam bir yol tutuşuna sahip olup olmadığının kontrol edilmesidir.
  • Son olarak aracın motor gücü, tekerlek gücü, tork değeri, şanzıman aralık ölçümü, akü, motor ve radyatörde bulunan yağ oranlarına bakılır.
İzmir oto ekspertiz
İzmir oto ekspertiz
oto ekspertiz izmir
oto ekspertiz izmir

Neden İzmir Oto Ekspertizi Seçmeliyim?

Oto ekspertiz üzerine tüm işler için aklınıza ilk gelen firma İzmir Oto Ekspertiz olmalıdır. Oto ekspertizliği oldukça önemli bir iştir. Bu bağlamda alanında uzman kadro ile çalışan firmamız tüm aldığı işlerde profesyonel ve zaman planlamasına uygun teslim etmektedir. 

2. el araç alımı yapacak olan kişilerin mutlaka ekspertiz raporunu, en iyi oto ekspertizine yaptırması gerekmektedir. Çünkü bazen uygun alındığı düşünülen araçlar, kısa sürede hiç beklenmeyen sorunlar yaşatabilir. Maliyet ve zaman kaybı yaşamamak için iletişim kanallarımızda yer alan numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Raporu

Oto ekspertiz raporu, aracın herhangi bir kaza sonrasında tamire gidip gitmediğini, orijinal parçalarının değişip değişmediği, aracın orijinal boyası dışında boyanıp, boyanmadığı vb. Önemli noktaları içinde barındıran bir rapordur. Raporda motor, yürüyen aksam, kaporta aksamları, beygir gücü de yer almaktadır. Ekspertiz raporu incelendikten sonra, raporda ufak gibi görünen durumlar için bile bir araç ustasından bilgi almak gerekmektedir. Çünkü sizin için önemsiz gibi gözüken bazı kusurlar kısa süre içerisinde karşınıza sorun olarak çıkabilir. Örneğin; fren balatalarında oluşan aşınmalar, disklerde oluşan aşınmalar ve yağ bakımının yaklaşması gibi sorunlar bir müddet sonra size masraf çıkarabilmektedir. Ayrıca tamirat işlemlerinin süresi uzayarak, zamanınızdan da çalınabilmektedir. Tüm bu sorunları yaşamamak için İzmir Oto Ekspertiz ile çalışabilirsiniz. 

Whatsapp
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Yardıma mı ihtiyacınız var?