CCY Ekspertiz

Araçlar satın alınmadan önce neden bir ekspertize gösterilmelidir?

Araç Ekspertiz denilince akla ilk gelen aracın değerinin tespiti ve daha önce bir kazaya karışıp karışmadığının anlaşılması olur. Oysa ekspertiz işlemleri aracın geçmişini, mevcudunu ve geleceğini tahmin eden derin bir araştırmadır. İkinci el oto pazarında güvenle araç alım satımı yapmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Ekspertiz aracın bir kazaya karışıp karışmadığına, değişen veya boyalı bir parçası olup olmadığına, aksamlarında bir çalışma kusuru oluşup oluşmadığına ve ileride yüksek maliyetlerle karşılaştıracak bir hasarının olup olmadığına bakılan bir işlemdir. Alıcının güvenli bir şekilde aracı alarak kullanmasını sağlar. Ekspertiz işlemleri sadece arabalarla sınırlı değildir, her tür motorlu araca uygulanabilir bir tekniktir.

Araçlar satın alınmadan önce neden bir ekspertize gösterilmelidir?

Araç Ekspertiz işlemleri oto alım satım işiyle uğraşan tüm işletmelerin ticaretinde zorunlu kılınmıştır. Bireysel alım satımlarda işlem tamamen sizlerin iradesine bırakılmıştır. Ancak aracın gerçek değerinin tespiti ve orijinal olup olmadığının anlaşılması oldukça önemlidir. Ekspertiz işlemleri ile değer tespitinin sağlanması mümkündür. Aracın özellikle kaportası olmak üzere tüm parçalarının orijinal olup olmadığı, hangi yıla ait olduğu bu işlemlerde tespit edilir. Araç alımı sonrası yaşanabilecek sıkıntılar da ekspertiz sırasında güvenle tespit edilebilir.

Klima, hava yastığı, gösterge paneli, motor aksamı, elektriksel donanımlar, araç konfor ve güvenlik donanımları gibi sistemlerin doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığının kontrolleri yapılmaktadır. Ayrıca yakın zamanda sorun çıkarabilecek ve yeni masraflarla karşılaşmanızı sağlayacak problemler, aşınmış parçalar kontroller sırasında ortaya çıkmaktadır. Ekspertiz işlemleri tamamen bilgisayar destekli olarak yapılmaktadır.

Hangi Araçlara Yapılır?

Araç Ekspertiz işlemleri araç ayrımı yapılmadan her araca uygulanabilir. En sık kullanılanı oto ekspertiz işlemleridir. Otobüs, minibüs, kamyon, vinçtir. Kısacası ticari ve bireysel tüm araçlarda ekspertiz yapılabilmektedir. İzmir Oto Ekspertiz firmamız araç inceleme konusunda uzman bir personel kadrosu barındırmakta ve araç ayrımı yapılmamaktadır.

Araç Ekspertiz Fiyatları

İkinci el araç alım satımı öncesi ekspertiz yaptırılarak bir rapor çıkartılması özellikle alıcı açısından büyük faydalar sağlamaktadır. Raporun içeriğinde belirtilmesi gereken hususlar sizler tarafından belirlenmektedir. Araç Ekspertiz fiyatları yapılmasını istediğiniz işlemlere göre değişebilmektedir. Her bütçeye uygun paket halinde sunulan ödeme avantajlarından birini seçebilirsiniz. Bir sorunla karşılaşmamak adına aracın tüm kontrollerinin sağlanması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Yardıma mı ihtiyacınız var?